english

Žatecké světlé, za studena chmelené

Co Čech, to muzikant, a s jistotou i milovník piva. Současný světový rozvoj v pivovarnictví, především mezi tzv. minipivovary, nemá obdoby a potvrzuje, že každý člověk, který má rád zlatavý nápoj, má své vlastní chuťové preference a svou vlastní představu o tom, jak má chutnat dobré pivo. I my, kteří ctíme klasiku, ale milujeme změnu, jsme se rozhodli připravit pro vás úplně novou žateckou desítku, samozřejmě uvařenou klasickým způsobem, ale dochmelenou netradiční odrůdou chmele, která dodá pivu výraznou chmelovou vůni a jemné odstíny citrusové chuti.

Při vaření tohoto piva jsme použili dvě odzkoušené odrůdy chmele, slavný Žatecký poloraný červeňák a další žateckou odrůdu Vital, abyste si mohli pochutnat na typicky českém světlém výčepním pivu zlatisté barvy, střední plnosti, lahodné svěží chmelové vůně s jemnými citrusovými odstíny, příjemnou hořkostí a řízem. A pro tzv. chmelení za studena (rozuměj v ležáckém tanku, kde pivo dozrává) jsme použili původem americkou odrůdu chmele Mosaic.

Užijte si skvělé léto i bez nutnosti vycestovat k moři - vyzkoušejte naši novou desítku s vašimi přáteli na čepu zatím v těchto vybraných podnicích:

podnik

město

adresa

Klub malých pivovarů

Plzeň

Nádražní 16, Plzeň

Tenis

Roudnice nad Labem

ul. 17. listopadu 265, Roudnice

Pivo Párek I.

Praha 2

Korunní 105, Praha 2

U Dyna

Roudnice nad Labem

Dušníky 90, Roudnice

Prádelna

Valeč

Zámek Valeč, Valeč

Liberecká výšina

Liberec

Wolkerova 251, Liberec

Pivo a Párek II.

Praha 3

Bořivojova 58, Praha 3

Restaurace U radnice

Jirkov

nám. Dr. E. Beneše 1561, Jirkov

Crown and Bard

Praha 3

Bořivojova 102, Praha 3

Bistro Ve dvoře

Praha 8

Klapkova 28, Praha 8

Restaurace Koráb

Praha 8

Krejčího 2377, Praha 8

Rock Café Bar

Žatec

Volyňských Čechů 1012, Žatec

Bar Malibu

Klatovy

Nádražní 55, Klatovy

Roháčovka

Chomutov

Roháčova 2805/50, Chomutov

Conne Island Club

Leipzig

Koburger Strasse 3, Leipzig

hriště

Peruc

U hřiště 466, Peruc

Pivní bar

Liberec

Široká 302/31, Liberec

Výrobna

Louny

Pobřežní ulice, Louny

Klub Na hřišti

Holedeč

U Hřiště 128, Holedeč

Sami se přesvědčíte, že se hodí jak ke grilovanému masu a steakům, tak i k těžším jídlům z drůbežího masa, omáčky nevyjímaje. Nejlépe chutná z obyčejných sklenic, servírovaná někde mezi 7° a 8°C. Svým složením se skvěle hodí pro dodržování pitného režimu v horkých letních dnech i po sportovních výkonech.

Že se vám sbíhají sliny? Tak si nalaďte své chuťové buňky na tradiční světlé pivo, vylepšené studeným chmelením za použití netradiční odrůdy aromatického chmele.

Sládek už svou řemeslnou práci odvedl skvěle, ve sklepech pro vás máme nachystané plné soudky, teď už zbývá jen obeslat kamarády: V šest to rozjíždíme na čepu na nové žatecké desítce!