Jak důležité je zachovat „chladnou hlavu“

Jak důležité je zachovat „chladnou hlavu“

27. 08. 2018

 

Jak se lišil minulý týden od toho předminulého? Oba jsem strávil skoro celé v práci. To jste nečekali, že ne? Důležité na tomhle příběhu ale je, co jsem zažíval cestou do zaměstnání a z něj.

 

 

Do práce jezdím vlakem, a tak mám za tu půlhodinku vždycky možnost vyslechnout si nespočet rozhovorů - vždycky ležérně pozdravím pár z těch, které už za ta léta důvěrně poznávám, sednu si a hledím si svého, ale znáte to, vždycky k vám pár hlášek dolehne.

Ať už to je parta rozverných školaček mluvící nějakým zvláštním jazykem, kterému rozumí jen ony, nebo pár dělníků s lahváčem úplně vepředu, pokaždé to jsou kvalitní hlody. V poslední době se ale od bolavých nohou, hezkýho kluka ve třídě nebo hloupého šéfa přesunuly rozhovory k jednomu – počasí. Tam to koneckonců vždycky začíná a končí.

Předminulý týden si všichni poprávu a spravedlivě stěžovali na nesnesitelná a zabijácká vedra, kdy padal jeden sprostý výraz za druhým a měl jsem pocit, že jedeme na náš vlastní, hromadný pohřeb. Čekal jsem, že každou chvíli přestanou téct řeky a uslyšíme jenom vodu, jak se odpařuje z našich těl. Cítili jsme to všichni, ale každý ve vlaku si kupodivu myslel, že ostatní si vedra nevšimli – proč by o tom jinak každý neustále breptal?

Minulý týden zvrat – nečekaně chladný víkend, skutečná, ale příjemná facka do tváře vyprahlému Česku. Tak jsem se těšil do vlaku na normální témata. Například nehodný syn nebo klasické vychloubání babičky, jak se její vnuk v té Praze tak hezky učí, a že mu veze koláče.

Ovšem – chyba lávky! Každý měl potřebu stěžovat si pro změnu na nečekanou zimu.

„Tohle je nějaký léto?“ a „To skončilo ňák brzo!,“ případně další blesk: „A všimli jste si, jak je už v devět hodin tma a kosa?“

Plyne z toho jedno ponaučení. Nikdy nejsme spokojeni.

Moment… Já mám jednu věc, která mě od těch věčně nespokojených keců chrání.

Jednu věc, která má teplotu VŽDYCKY stejnou, aby si někdo nemohl stěžovat.

Jeden ledový Sedmý schod, který mi vždycky všechny tyhle rozhovory smaže z paměti a zachová jen ten chutnější zbytek.

A ne, nemám ho na sedmém schodě, ale normálně v ledničce.

 Logo Pivovar Žatec

Díky použití cookies ladíme žatecká piva k dokonalosti. Návštěvou tohoto webu souhlasíte s použitím cookies.

Bylo vám již 18 let?

Ne Ano